Nowości książkowe

 

Przeżyć by żyć. Z księdzem Markiem Chrzanowskim FDP rozmawia Partycja Michońska-Dynek. Opowieść o wierze, miłości i uzdrowieniu. Korekta: Anna Gądek. Autor zdjęć na okładce: Sławomir Dynek / Cogito Media. W książce wykorzystano wiersze z tomów: „Ślady na sercu”, „Szafirowe jeziora” oraz „Dotykanie błękitu”. Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o., Pelplin 2018, s. 128.

 

 

Przeżyć, by żyć” to opowieść o wyjąt­kowym człowieku: księdzu, poecie, pisarzu, spowiedniku i... pasjonacie sportu.

W wywiadzie z Patrycją Michońską-Dynek ks. Marek Chrzanowski, orionista, opowia­da między innymi o dzieciństwie i doro­słości, o szukaniu powołania, drodze do kapłaństwa i życiu zakonnym, o pobytach w szpitalach, chorobie i walce oraz o rodzi­nie i bliskich, na których zawsze można polegać.

Diagnoza śmiertelnej choroby księdza Marka przyszła dwa lata temu. Naj­pierw był szok i kłótnia z Bogiem. Potem wróciła ufność i zaczęła się walka o życie. Dziś wiemy, że wszystko, co się dzieje – to CUD. „Przeżyć, by żyć” to także książka o cierpliwym znoszeniu choroby, nieustannej wierze i nadziei, że Bóg nas nigdy nie opuszcza i dla każdego z nas ma dobry plan.

Ks. dr Marek Chrzanowski FDP – rekolekcjonista, duszpasterz, odpo­wiedzialny za Instytut Życia Konsekrowanego dla dziewcząt i kobiet. Autor zbiorów opowiadań, medytacji, 10 tomików poezji i 2 powieści. W Polskim Radiu prowadzi autorską audycję „Idę do Ciebie z miłością”.

Patrycja Michońska-Dynek – dziennikarka radiowa, telewizyjna i pra­sowa. Pracowała m.in. w TVP i TV Puls, Programie III Polskiego Radia, Radiu Józef i Radiu Plus. Obecnie jest autorką audycji w Radiu Plus i koordynatorką Stacji Lokalnych Radia Plus w Grupie Eurozet.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1360947

Licznik odwiedzin

1326338
DziśDziś247
WczorajWczoraj352
W tygodniuW tygodniu936
W miesiącuW miesiącu7880
ŁącznieŁącznie1326338