Nowości książkowe

 

Paweł Brol, Niewolnik w Europie. Redakcja: Karolina Chrzanowska. Okładka: Grzegorz Araszewski. Foto: Frank-Peters / depisitpho-tos.com, Nanisimova_sell / depisitphotos.com. Wydawnictwo Novae Res, Gdynia 2020, s. 556.

 

 

Rok 2027. Pochodzący z niewielkich Łambinowic Michał kończy studia w stolicy. Szukając pomysłu na dalsze życie osobiste i zawodowe, niespodziewanie otrzymuje propozycję pracy w Centrum Informacyjnym Rządu. Szybko staje się narzędziem bezlitosnej gry politycznej. Niedługo później poznaje piękną córkę prezydenta. Podczas jednego z wyjazdów służbowych na Maltę dziewczyna znika, a Michał postanawia ruszyć w podróż śladami zaginionej. W poszukiwaniach pomagają mu tajemnicze wizje oraz nowo poznany imigrant z Afryki.

 

„Niewolnik w Europie” to opowieść o dojrzewaniu i przebaczaniu, o wierze oraz związanych z nią wątpliwościach, o odwadze i zdradzie. Ta rozgrywająca się w kilku krajach i na egzotycznych wyspach Starego Kontynentu historia stawia pytania o najbardziej aktualne współczesne problemy, skłaniając czytelnika, by spojrzał na nie z zupełniej innej perspektywy. 

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1474684

Licznik odwiedzin

1382421
DziśDziś14
WczorajWczoraj280
W tygodniuW tygodniu1591
W miesiącuW miesiącu5359
ŁącznieŁącznie1382421