Nowości książkowe

 

Zofia Ciecierska, Do lasu po zdrowie. Las jako skarbiec darów natury. Opracowanie graficzne, korekta: Oficyna Wydawnicza Edytor.org, Lidia Ciecierska. Zdjęcia: depositphotos.com, stoc-k.chroma.pl. Fotografia na okładce: istock/KariHoglund. Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o., Pelplin 2019, s. 126.

 

 

Lektura tej książki pozwoli odkryć, że wyprawa do lasu nie jest kwestią wyłącznie przeżyć estetycznych.

W dobie rosnącego zatrucia naszego środowiska smogiem, deficytu czystego powietrza i ciszy, zawirowań klimatycznych, w lasach znajdziemy najzdrowsze warunki bioklimatyczne, prawdziwy skarbiec darów natury, piękno i siły wpływające kojąco na psychikę. Okazuje się, że nawet dwudziestominutowy spacer w tym wyjątkowym środowisku może być terapią, wpłynąć na poprawę naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Z wyprawy do lasu możemy dodatkowo wrócić z koszem owoców leśnych – poziomek, malin, jagód, borówek czy je­żyn – które w domu, dzięki naszym poradom, zamienimy w prawdziwe preparaty lecznicze i prozdrowotne.

O tym wszystkim – o leśnym skarbcu zdrowia – piszemy na tych tamach. Zapraszamy do lasu!

___________________

Dr inż. Zofia Ciecierska – specjalista dietetyki (Poradnia Dietetyki w Gdańsku); w 2000 r. doktorat z toksykologii żywności na Wy­dziale Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, studia podyplomowe z dietetyki i żywienia człowieka, a także studia na Wydziale Farmaceutycznym Akademii Medycznej w Gdańsku. Przez kilka lat wydawca i redaktor naczelny ogólnopolskiego miesięcznika „Zdrowe Życie”. Autorka szeregu artykułów o profilu prozdrowotnym z dziedziny dietoterapii oraz zdrowego stylu życia.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1360921

Licznik odwiedzin

1326329
DziśDziś238
WczorajWczoraj352
W tygodniuW tygodniu927
W miesiącuW miesiącu7871
ŁącznieŁącznie1326329