Nowości książkowe

 

Jan Stępień, Cisza. Opracowanie redakcyjne: Andrzej Ziemski. Rysunki, projekt okładki: Jan Stępień. Wydawnictwo „Kto jest kim”, Warszawa 2020, s. 74.

 

 

Jan Stępień – pisarz, poeta, rzeźbiarz, rysownik oraz autor sztuk teatralnych.

Opublikował kilka powieści i zbiory opowiadań, a także kilka tomików wierszy. Zbiór krótkich opowiadań w języku niemieckim z jego rysun­kami został wydany przez Driesch Verlag w 2011 roku w Wiedniu. Przełożyła Dorothea Mueller-Ott. Wiersze i opowiadania przełożono także na języki angielski i arabski.

Wystawy rzeźb i rysunków miały miejsce w kilkunastu miastach w Pol­sce, również w Belgii i na Węgrzech.

W 2009 roku w Tarnowskim Teatrze im. Solskiego odbyła się prapre­miera jego sztuki „W windzie”. Monodram „Róża” zaprezentował Woj­ciech Siemion w Zamościu w 2010 roku.

W trzech książkach ukazały się rozmowy z Janem Stępniem, m.in. przeprowadzona przez Andrzeja Dębkowskiego w „Kiedy umiera po­eta, umiera świat. Rozmowy z pisarzami”.

Rysunki zamieszcza w wielu publikacjach książkowych.

O całości jego dorobku twórczego napisana została praca magisterska obroniona na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Bia­łymstoku, w 2003 roku.

Jest członkiem Warszawskiego Oddziału Związku Literatów Pol­skich oraz członkiem Polskiego Oddziału Stowarzyszenia Kultury Europejskiej z siedzibą w Wenecji.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
2223692

Licznik odwiedzin

1620473
DziśDziś134
WczorajWczoraj690
W tygodniuW tygodniu4168
W miesiącuW miesiącu38560
ŁącznieŁącznie1620473