Nowości książkowe

Anna Morawiec

Anna Morawiec, Szarlotka, czyli co się robi, żeby nie robić tego, co powinno się robić. Opracowanie książki: Dorota Szmit, Stanisław Danecki. Ilustracja na okładce: Mariusz Stawiarski, Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich taka Gmina w Sztumie. Wydawnictwo w Podwórku Sp. j., Gdańsk 2016, s. 64.

 

 

Wiersze Anny Morawiec ujmują swoboda myśli i jakimś niewymuszonym pięknem jednocześnie – a wszystko dzieje się w nich trochę jakby „po drodze”: w młodzieńczym biegu po pełnię przejawionego i nieprzejawionego istnienia. Traktują o szczęściu i o poranieniach w tym biegu, mówią o potrzebie wytchnienia i o koniecznym dystansie do rzeczy oraz spraw tego świata. Niosą one ze sobą zarówno ciepły humor, jak i zadumę nad tym, co najważniejsze, tak w samym życiu, jak i w wyrażającej je twórczości. Słowo tej poezji to nade wszystko: dar i zobowiązanie – a pragnie ono żyć z prawdy i piękna zarazem; komunikuje i jest sobą na swój własny poetycki sposób.

Kazimierz Nowosielski

 

Anna Morawiec (1970), poetka, jej wiersze ukazywały się w antologiach pokonkursowych różnych konkursów literackich. Mieszka w Oleśnie, w powiecie dąbrowskim.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1217009

Licznik odwiedzin

DziśDziś556
WczorajWczoraj1400
W tygodniuW tygodniu7736
W miesiącuW miesiącu32771