Nowości książkowe

 

Artykuły

Monika Maciejczyk

Monika Maciejczyk, Żebrak i Pies. Projekt graficzny okładki, collage i fotografie: Monika Maciejczyk, Jan Christian Maciejczyk. Ilustracje: Monika Maciejczyk. Fotografia autorki: Vera Kopecka. Wydawca: Zakład Poligraficzno-Wydawniczy M-DRUK, Wągrowiec 2015, s. 206.

 

 

Żebrak i Pies to nowa powieść Moniki Maciejczyk. Powieść inna od dotychczasowych. Zawierająca elementy realizmu magicznego, pełna ciepła i nadziei, że może być na świecie lepiej, tylko sami ludzie muszą się obudzić z letargu, z jakiegoś dziwnego odrętwienia, w którym trwają od wielu, wielu lat. Książkę czyta się jak swoistego rodzaju bajkę, by nie powiedzieć przypowiastkę, która powoduje, że naprawdę zastanawiamy się nad naszym życiem. Monika Maciejczyk chce zmieniać Świat na lepszy. Używa przy tym języka, który nieczęsto spotykamy już na naszych ulicach, czasami jest on dla nas - współczesnych - nieco dziwny, ale doskonale pasuje do tego, co pisarka próbuje nam przekazać. A ma do przekazania bardzo wiele i mam nadzieję, że starczy jej sił, żeby mogła zrealizować to wszystko, co sobie założyła.

[ad]

 

Monika Maciejczyk urodziła się w Warszawie. Obecnie mieszka i tworzy w Polanicy Zdroju. Jest magistrem archeologii. Ukończyła studia filozoficzno-humanistyczne oraz wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Działaczka społeczna, organizatorka wielu imprez kulturalnych. Należy do Jeleniogórskiego Klubu Literackiego, a od 2012 do warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich. Jest laureatką wielu konkursów literackich. W Polanicy Zdroju prowadzi Salonik Literacki RÓŻANY DWÓR.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
926320

Licznik odwiedzin

DziśDziś41
WczorajWczoraj366
W tygodniuW tygodniu41
W miesiącuW miesiącu12624