Nowości książkowe

 

Artykuły

Daria Urban Wojciech Kostyk

Daria Urban, Wojciech Kostyk, Via Francigena. Z Cantenbury do Rzymu. Piechotą przez Europę... Projekt okładki: Lidia Ciecierska. Zdjęcia: Daria Urban, Wojciech Kostyk. Fotografia na okładce: Jorg Gruel/Photodisc/Getty Images. Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o., Pelplin 2016, s. 382.

 

 

Tym średniowiecznym szlakiem, prowadzącym z angielskiego Cantenbury do Rzymu, w dawnych czasach wędrowali pielgrzymi, kupcy, duchowni i awanturnicy. Był najlepszym sposobem, by z terenów zamieszkiwanych przez Franków dotrzeć na Półwysep Apeniński. Dzisiaj postanowiono odtworzyć trasę i na polnych ścieżkach znów pojawiają się wędrowcy.

Dwa tysiące kilometrów piechotą to spore wyzwanie, ale jednocześnie doskonała okazja, by lepiej poznać historię, kulturę i tradycje naszego kontynentu. To także szansa na spotkaniesiebie w wielogodzinnej ciszy kolejnych kroków.

O dwumiesięcznej wędrówce Via Francigena opowiadają Daria i Wojtek. Przywołują zachwyty i niedogodności, obrazy odbijających się w Jeziorze Genewskim Alp, urok Toskanii i zapach ciągnących się po horyzont winorośli. Frustrujące gubienie szlaku i bolesne odciski mieszają się tu z radością odkrywania, że zawartość niewielkich plecaków może wystarczyć do szczęśliwego życia.

Dla tych, którzy zastanawiają się nad wyruszeniem w drogę, mają sporo praktycznych rad przekonując, że Via Francigena to ciekawa alternatywa dla Dróg św. Jakuba lun kolejne wyzwanie dla zafascynowanych ideą Camino.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
973141

Licznik odwiedzin

DziśDziś71
WczorajWczoraj328
W tygodniuW tygodniu963
W miesiącuW miesiącu9582