Nowości książkowe

 

Artykuły

Kalina Kowalska

Kalina Kowalska, Złodziejka głosu. Redakcja: Beata Golacik. Zdjęcia i ilustracje na okładce: Bożena Bielska. Projekt okładki: Robert Rumak. Wydawnictwo Psychoskok Sp. z o.o., Konin 2016, s. 78.

 

 

Beata Golacik, ur. w 1966 roku. Poetka. Wiersze publikuje pod pseudonimem Kalina Kowalska. Ukończyła teologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studia podyplomowe z zakresu nauk społecznych (Wyższa Szkoda Dziennikarstwa im. M Wańkowicza) i HR (Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie). Nauczycielka w szkole średniej w Świdniku.

Zajmuje się również publicystyką literacką. Pisze felietony i komentarze recenzenckie do lektur. Prowadzi dwa blogi literackie: Blog kowalski i Beata Golacik - felietony. Publikuje m.in. w lubelskim „Akancie”, raciborskim „Almanachu Prowincjonalnym”, pomorskim magazynie literacko-artystycznym „Latarnia Morska”.

Autorka tomików poezji: Za mną przede mną (2011), Światło (2012, e-book 2016), Łupki (2013). Złodziejka głosu to wybór wierszy z lat 2010-2016).

 

Złodziejka głosu Kaliny Kowalskiej składa się z ponad pięćdziesięciu liryków ułożonych w trzy rozdziały: Epizody, Refreny, Cykle oraz jednego utworu tytułowego, który rozpoczyna tomik. Wiersze rozgrywają się w sferze osobistej lirycznego „ja”. Naznaczone są indywidualną dykcją poetycką, intymną i nieco introwertyczną, ale pozostawiającą czytelnikowi swobodną przestrzeń do własnych rozważań na temat „spraw dotkniętych wierszem”.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
973153

Licznik odwiedzin

DziśDziś85
WczorajWczoraj328
W tygodniuW tygodniu977
W miesiącuW miesiącu9596