Nowości książkowe

Artykuły

Tadeusz Biedzki

Tadeusz Biedzki, Ostatnie srebrniki. Redaktor prowadzący: Justyna Maluga. Redakcja i korek-ta: Janina Małas. Opracowanie graficzne: Michał Mierzejewski. Projekt okładki: Agencja Reklamowa Pixella. Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o., Pelplin 2017, s. 224.

 

 

W tureckiej części Nikozji żona autora kupuje starą, drewnianą szkatułkę. Trzy miesiące później w kościele w Barcelonie zamordowany zostaje kapłan. Co łączy te dwa fakty? Jaki jest ich związek z wydarzeniami w Jerozolimie sprzed dwóch tysięcy lat? I dlaczego skutkują aktami terrorystycznymi we współczesnej Europie? Jaką rolę odgrywa w nich założony w 2012 roku w Hiszpanii Zakon Piłata i Judasza? Próba rozwiązania tych zagadek okaże się śmiertelnie niebezpieczna.

Autor - wzorem Dana Browna i Umberto Eco - po mistrzowsku prowadzi nas przez zaułki historii, pokazując, jak wydarzenia z przeszłości wpływają na jej bieg, wywołują tragiczne skutki w ciągu dwóch tysięcy lat i powodują śmiertelne zagrożenie dla współczesnych Europejczyków. Historia, sensacja i kryminał w jednym.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1176182

Licznik odwiedzin

DziśDziś383
WczorajWczoraj961
W tygodniuW tygodniu1344
W miesiącuW miesiącu6248