Nowości książkowe

Artykuły

Monika Bronicka 2

Monika Bronicka, Przygoda na rafie. Część 2. Redakcja: Anna Zygmanowska. Ilustracje: Magdalena Markiewicz, Dorota Jarek (s. 3). Korekta: Natalia Michalczyk, Łukasz Mackiewicz. Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o., Pelplin 2018, s. 52.

 

 

 

Trójka rodzeństwa zamienia dom na jacht i znów żegluje po Wielkiej Rafie Koralowej u wybrzeży Australii.

W części 1. sześcioletni Jack opowiadał o spotkaniach z rekinami, płaszcz­kami, kangurami, żółwiami, meduzami, krabami i kalmarami. Tym razem oczami ośmioletniej Stasi przeżywamy przygody z krokodylem, gigantycz­nym granikiem kartoflanym, misiem koala i latającymi lisami. Na piaszczy­stej wyspie wielkości szkolnej klasy Stasia puszcza latawce, z australijską koleżanką przyrządza sałatkę z dzikich kwiatków, a czasem zajada się rybimi oczami, które ponoć najlepiej smakuj ą w rosole!

Przygoda na rafie to opowieść o rodzeństwie, które poznaje tropikalną australijską przyrodę, a w szczególności jej podwodny świat. To historia o dziecięcych przygodach w krainie egzotycznych zwierząt. Opowieść o ro­dzinie spędzającej miesiące na jachcie i traktującej go jak własny dom.

Liczne ilustracje obrazują przygody trójki bohaterów, a kolorowanki umożliwią czytelnikowi kreatywne przeniesienie się w świat australijskich barw.

Monika Bronicka – żeglarka, reprezentantka Polski na igrzyskach olim­pijskich w Sydney (2000) i Atenach (2004), podróżniczka, rzeczoznawca majątkowy, właścicielka szkółki żeglarskiej, mama trójki dzieci.

www.przygodanarafie.com

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1211437

Licznik odwiedzin

DziśDziś872
WczorajWczoraj1066
W tygodniuW tygodniu4357
W miesiącuW miesiącu19404