Nowości książkowe

Artykuły

Ojciec Pepe Di Paola

Ojciec Pepe Di Paola, Z końca świata. Moja droga pośród najuboższych. Redakcja: Fabián D’Antonio i Cristina Guarnieri. Przedmowa: Oscar Vincente Ojea. Tłumaczenie z języka włoskiego: Krzysztof Stopa. Korekta: Lidia Ciecierska. Opracowanie graficzne: Oficyna Wydawnicza Edytor.org. Na okładce: Widok na Volla 31 w Buenos Aires. Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o., Pelplin 2018, s. 256.

 

 

Ojciec Pepe, uważany za „księdza Bosko XXI wieku", jest ostatnim przedstawicielem obecnej w Kościele argentyńskim tradycji księży pracujących z ludźmi odsuniętymi na margines, tak zwanych curas villeros, czyli kapłanów, którzy w latach sześćdziesiątych ubiegtego wieku zdecydowali się zamieszkać razem z biedakami żyjącymi w villas, na peryferiach Buenos Aires.

W niniejszej książce ojciec Pepe opowiada o swoim życiu, o latach w seminarium za czasów dyktatury, pracy duszpasterskiej i spotkaniu z villas miseria, czyli dzielnicami nędzy w Buenos Aires, o przyjaźni z kardynałem Bergogliem, życiu pośród najuboższych, walce z narkomanią, pogróżkach śmierci ze strony handlarzy narkotyków, wygnaniu do Santiago del Estero, wreszcie o powrocie do Buenos Aires, do dzielnicy nędzy Villa La Cárcova. Na ostatnią część książki składają się jego wybrane wystąpienia, ważne dokumenty koordynowanej przez niego grupy Księży dla Villas w Potrzebie w Buenos Aires oraz słynny wywiad z papieżem Franciszkiem, przeprowadzony we współpracy z młodymi ludźmi z Villa La Carowa.

Książka ukazała się jednocześnie we Włoszech i w Argentynie.

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1211464

Licznik odwiedzin

DziśDziś894
WczorajWczoraj1066
W tygodniuW tygodniu4379
W miesiącuW miesiącu19426