Nowości książkowe

<p style=

Artykuły

Paweł Cywnar 2

Paweł Cwynar, Wysłuchaj mnie, proszę... Redakcja i korekta: Anna Gądek. Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o., Pelplin 2018, s. 364.

 

 

„Dzisiaj skomlę o litość, a jutro... Ju­tro, kiedy tylko poczuję się lepiej, pycha przysłoni mi oczy, przytka uszy i zadrze podbródek! Wrażliwość umknie niczym zając ugorem”.

„Cisza jest sprzymierzeńcem rozsądku. Pozwala gęstnieć myślom. Jest zaczynem dobrego słowa”.

Tytułowy bohater Szymon – skromny, dobrze wychowany młody chłopak – trafia do wrocławskiego szpitala z podejrzeniem raka. Tam poznaje różnych pacjentów, współtowarzyszy niedoli (ate­istów i wierzących, byłych milicjantów i kryminalistów, amantów i pogubione dziewczyny). Jest świadkiem i uczestnikiem wielu tragedii, bólu, cierpienia i radości, walki i zwycięstw.

Bardzo dziwnym zbiegiem okoliczności poznaje, a potem zako­chuje się w dziewczynie, fotomodelce, wschodzącej gwieździe show-biznesu, która jak i on trafia na oddział z podejrzeniem nowotworu. Czy miłość chłopaka i dziewczyny przetrwa? Szymon przeżywa mnóstwo dylematów, wzlotów i upadków.

Matka płacz swojego dziecka usłyszy z daleka, a krzywdę wyczuje z końca świata.

Wysłuchaj mnie, proszę jest książką dla każdego, bez podziału przekonania czy religię.

Wielowątkowa akcja oraz niespodziewane zakończenie sprawiają, że książka nie nuży. Skłania do refleksji nad własnym życiem.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1010379

Licznik odwiedzin

DziśDziś412
WczorajWczoraj585
W tygodniuW tygodniu412
W miesiącuW miesiącu8645