Nowości książkowe

 

Andrzej Grabowski, Małe łajdactwa. Opowiastki i opowiadanie z krainy PRL-u. Redakcja: Andrzej Żmuda. Opracowanie plastyczne: Artur Grabowski. Foto okładki: Archiwum Magazynu ISKRA. Wydawnictwo Autorskie AGAt i Wydawnictwo AD Oculos, Warszawa-Rzeszów 2016, s. 160.

 

 

   Opowiastki przeleżały jakiś czas wraz z innymi utworami, które powstawały na przestrzeni lat. W większości publikowane w ogólnopolskiej prasie od dawnego tygodnika „Kultura” i miesięcznika podyplomowego studium dziennikarstwa „Merkuriusz” po obecny miesięcznik literacki „Akant”.

   Powstały w czasach, w których o komputerze, telefonach komórkowych, Internecie i innych „cudach” nikt nie słyszał. Dzisiaj, gdy nabrały innego kolorytu, z sentymentu do lat, w których rzeczywistość wokół nas była bardziej przewidywalna, a ludzie potrafili cieszyć się drobiazgami, postanowiłem podzielić się ich klimatem...

   Tego świata już nie ma, ale jestem przekonany, że powroty do przeszłości uczą nas dystansu i pokory wobec coraz bardziej pazernej i bezwzględnej rzeczywistości.

Andrzej Grabowski

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1253353

Licznik odwiedzin

39613
DziśDziś65
WczorajWczoraj336
W tygodniuW tygodniu2310
W miesiącuW miesiącu17606
ŁącznieŁącznie39613